Paljastatud: Eesti koroonaeksperdid valetavad ja vassivad “Pealtnägijas“!

Möödunud nädalal ETV eetris olnud saate „Pealtnägija“ esimene blokk keskendus koroonakriisile ning seekord küsis saatejuht Mihkel Kärmas üllatavalt häid ja kriitilisi küsimusi, mida nn koroonaskeptikud juba kevadest saati esitanud on. Juhin tähelepanu, et alates koroonakriisi algusest pole see saade teinud mingeid jõupingutusi, et ka telepilti jõuaks alternatiivset ehk mitte ametlikku koroonainfot, piirududes seega ainult propaganda levitamisega. Kahjuks polnud ka kõnealuses „Pealtnägijas“ kohale kutsutud mitte ühtegi inimest esindama nn alternatiivset lähenemist koroonale, vaid kohal olid ainult juba tuntud “koroonaeksperdid”, kelle rolliks on endiselt koroonapropaganda õigustamine.

Võtamegi luubi alla saates olnud ekspertide parimad palad ning toome välja ilmselged tõestused, et Irja Lutsar, Arkadi Popov ja Tanel Kiik valetavad ning ei suuda oma väidete tõestuseks esitada mitte ühtegi asitõendit; ning korduvalt oma ennustuste ja mudelitega mitmekümne kordselt puusse pannud teadlane Mario Kadastik räägib oma enda jutule vastu.

On ilmselge, et “koroonaeksperdid” ei tugine teadusele ega faktidele vaid emotsioonidele. Ja nagu igaüks teab isiklikust kogemusest, olles emotsioonidest mõjutatud, ei suuda inimene ratsionaalselt mõelda.

Näide 1 – Arkadi Popov valetab ja vassib ning ei suuda esitada tõendeid enda väidete kinnitamiseks

Arkadi Popov:

Selle haigusega on seotud teatud suremus, mis on kõrgem kui gripi suremus. Kuivõrd palju? Sellel teemal ei soovi keegi spekuleerida.

See on puhas vale! Koroona ei ole gripi suremusest kõrgem ning seda sama ütleb järgmises küsimuses ka saatejuht Mihkel Kärmas:

Skeptikud väidavad, et COVIDi näol ei ole tegemist millegi ohtlikumaga kui tavalise gripiga. Nad toovad isegi Terviseameti enda statistikat: näiteks 2017-2018 suri Eestis üle 90 inimese grippi, 2000 inimest haiglas. Praegu on COVID surmasid 76 ja kogu perioodi jooksul on haiglas olnud umbes 500 inimest. Mis meditsiini kollapsist me räägime, küsivad skeptikud?

Arkadi Popov:

Jah, aga nad unustavad, et grippi haigestus 55 000, siis kui tekkisid surmad. See number on täiesti teine, suremus gripi puhul on teine. Koroona tapab rohkem inimesi.

Selline Popovi väide on niivõrd segane ja sisutühi, et ma arvan, et ta ei saanud ise ka aru, mida ta parasjagu ütles. Esiteks see 55 000 on oletuslik, ta ei räägi kui palju tehti teste. Samast Terviseameti raportist saab lugeda, et laboratoorselt kinnitati 5296 gripiviirust ja vajas haiglaravi 1946 patsienti ehk ca 1/3.

Tänase seisuga on terviseameti andmetel koroona puhul kinnitatud 8033 haigusjuhtukuid nende seas on ka kõik need asümptomaatilised juhtumid, sh on paljusid inimesi testitud korduvalt ning ka need lähevad kirja kui eraldi juhtumid. See tähendab, et reaalseid koroonahaigeid on kordades vähem, kuid gripi puhul käis jutt ainult reaalselt haigestunud inimestest, kellel olid ka sümptomid. Hetke seisuga on koroonaga haiglas olnud ca 500 inimest, ehk 8000 puhul siis ca 1/16.

Mihkel Kärmas:

Hetkel on Eestis COVIDi diagnoosiga surnud 76 inimest, skeptikud ütlevad, et need olid kõrges vanuses inimesed, nad lihtsalt surid vanadusse.

Arkadi Popov:

Ma ei julgeks väita, et surmapõhjus oli vanadus või nende kaasav haigus. Covid 19 provotseeris nendel seisundid, mis lõppes fataalselt. Mina isiklikult arstina olen selles täiesti veendunud.

Juhime tähelepanu, et Arkadi Popov ei esita mitte ühtegi asitõendit vaid hämab, et tema on arstina veendunud. Lisaks tuletame meelde, et Terviseameti endise juhi Mari-Anne Härma sõnul suri tegelikult koroonaviirusesse 17 inimest ja teised surmad olid juhtumid, kus inimene suri koos koroonaviirusega, mitte koroonaviirusesse. ERRis teatas kevadel, et 99% Itaalias koroonasse surnud patsientidel olid varasemad haigused all. Euroopas teadaolevalt ainukene inimene, kes sooritas nn koroonahukkunutele ka lahkamisi, Hamburg-Eppendorf Ülikooli (UKH) Kohtumeditsiini Instituudi direktor dr Klaus Püscheli sõnul sai ta tänu lahkamistele teada, et kõik koroonasurnud, keda tema lahkas, surid tegelikult juba varasemalt eksisteerinud tervisehädade tõttu.

Ka eelpool jutuks olnud Terviseameti raporti teatel olid 86% grippi surnutest vanuses 65+. See ei tohiks olla kellelegi (ja kõige vähem arstile) üllatuseks, et vanematel inimestel ongi nõrgem immuunsüsteem ja seega kuuluvad nad n-ö riskigruppi.

Mihkel Kärmas:

Täna on nakatumisnäitajad Eestis palju hullemad, kui kevadel, aga me näeme hetkel palju väiksemat hospitaliseerumist ja juhitaval hingamisel inimeste hulka. Kuidas te seda selgitate?

Arkadi Popov:

Viirus käitub pisut teisiti, kui kevadel ja ILMSELT testitakse rohkem, sellepärast on numbrid suuremad kui kevadel. Tänu sellele saame teada, palju on haiged. Protsent mitu inimest sajast vajab haiglaravi, on muutunud väiksemaks eelkõige tänu sellele, et testitakse rohkem ja saame teada, kui palju haigestub reaalselt.

See on juba täielik nonsenss! Kuidas saab see mees olla mingisugune juhtiv arst? Ta väidab, et põhjus, miks inimesi on vähem haiglas seisneb selles, et testitakse rohkem.

Juhime tähelepanu, et PCR-testimise meetodi looja Kary Mullis on öelnud, et positiivne test ei tähenda, et inimene oleks haige või nakatunud. Seda sama saab lugeda ka näiteks Roche PCR-testi toote lehelt, kus on väga selgelt välja toodud, et:

“Positiivsed tulemused näitavad SARS-CoV-2 RNA olemasolu, kuid mitte ilmtingimata edasikanduva viiruse olemasolu.”

“Negatiivsed tulemused ei välista SARS-CoV-2 viirusnakkust ja neid ei tohi kasutada ainsa alusena patsiendi raviks või edasiste otsuste tegemiseks.”

“Negatiivseid tulemusi tuleb tuleb alati vaadelda koos patsiendi kliiniliste sümptomite ja haiguslooga ning epidemioloogiliste andmetega.”

Järgmiseks ütles Popov midagi nii segast, et taaskord tekib küsimus, kas ta panebki segast, on tal mingi keelebarjäär või mõtleb ka koha peal lambist mingit jama välja?

Arkadi Popov:

Reaalne protsent on 5% kogu haigestunud populatsioonist ja umbes 10% nendest, kes on 50+ vanused.

Kui keegi saab aru, mida hinnatud doktor selle lausega silmas pidas, siis palun andke märku. Kuid asi läheb veel paremaks!

Mihkel Kärmas:

Kas nendest momendil väiksematest hospitaliseerumise numbritest ei saa kuidagi öelda, et sügisel 2020 on COVID ohutum?

Arkadi Popov:

Ma arvan, et ei ole ohutum. Näiteks meil on siin majas ka praegu üks inimene hingamisaparaadi all. Hiljuti oli surmajuhtum, kus suri 59-aastane..

See on juba absurdne – tal on haiglas üks inimene hingamisaparaadi all ja eile suri üks inimene ära, kas see peaks tema hinnangul tõestama, et sügisene koroona on kevadisest veel ohtlikum? Kuidas saab keegi sellist inimest tõsiselt võtta? Aga asi läheb veel jaburamaks, vaadake mida doktor järgmiseks suust välja ajab.

Arkadi Popov:

Haiglatesse tulevad näiteks inimesed, kes nakatusid, sümptomid puuduvad aga kahjuks näeme pärast haiglas, et too sama asümptomaatiline inimene käis osakonnas ringi, tegi tööd, ta ise ei tundnud midagi, aga siis üks haige nakatus, teine, kolmas; personal on nakatunud. Tekib haiglate toimepidevuse häire ning patsientide elu ja tervis on ohus. Meie kogemus ütleb, et asümptomaatilised on nakkusohtlikud ja nad levitavad viirust.

Arkadi ei esitanud taaskord mitte ühtegi tõestust vaid väitis, et üks terve käis haiglas ringi ja haigestas teisi. Kus on tõestused? Mõelge korra loogiliselt – kuidas üldse sellist väidet saaks tõestada?

Arkadi Popov:

Tavaliselt hakkavad skeptikud mõistma, et probleem eksisteerib, kui nad puutuvad kokku isiklikul tasandil. Kui lähedased haigestuvad, või head sõbrad-kolleegid satuvad haiglasse. Kahjuks mõnikord ainult selline karm reaalsus õpetab.

Lubage mul naerda! Parim tõestus sellest, et meil valitseb väidetavalt pandeemia on see, kui su enda pereliige või lähedane satub haiglasse? Kas Arkadi Popov on arst või koomik? Iga surm ongi tragöödia, aga iga päev sureb Eestis ca 40-45 inimest ja loomulikult ongi see kurb.

Näide nr 2 – korduvalt oma ennustustega mitmekümne kordselt puusse pannud teadlane Mario Kadastik räägib oma enda sõnadele vastu.

Mihkel Kärmas:

Palju räägitakse asümptomaatilistest nakatunutest, kellel ei ole kaebusi ja kes isegi ei tea, et nad seda viirust kannavad. Skeptikud küsivad, et kui inimene ei kaeba millegi üle ja see tema elu ei häiri, siis miks üldse erutuda sellest?

Mario Kadastik:

Definitsiooni järgi nad ei olegi haiged aga nad on levitajad. Nad käivad endiselt ühiskonnas ringi ja tekitavad uusi koldeid. See on koht, kus levik võib potentsiaalselt käest ära minna.

Kas Kadastik räägib iseendast?

Mihkel Kärmas:

Te prognoosite, et detsembriks vajab ca 300 inimest haiglaravi?

Mario Kadastik:

Sõltub täpsemalt sellest kuidas eeldused on. Kuna see nn käest ära minekulaadne nakatumisefoon on olnud umbes nädala, siis on määramatused suhteliselt suured nakatumiskordaja suuruses ja kiiruses. See on praegu 200-300 kanti, sõltuvalt kuidas see kujuneb, kaasa arvatud mis on värskete meetmete mõju.

Alles mõned nädalad tagasi ennustas Kadastik jõuludeks 500 inimest haiglasse, kas järjekordne lampi panek on võtnud Mariol jalad värisema, et nii drastiliselt oma numbreid muudab?

Mario Kadastik:

Ei ole raske distantsi hoida, käsi desifintseerida, maski kanda, alla laadida HOIA äpp. Need ei ole ükski meie isikuõiguseid tohutult häiriv element.

Kulla Mario, kohustuslik maskide kandmine on kahtlemata isikuõiguseid tohutult häiriv element, kas sa pole kursis sellega, mis juhtub naistega lähis-idas, kui nad maske ei kanna? Ja kas lugupeetud teaduse- ja terviseeksperdid on viimasel ajal kuulanud/lugenud õiguseksperdi Ülle Madise sõnavõtte (link 1, link 2)?

Näide nr 3 – sotsiaalminister Tanel Kiik valetab ja mängib emotsioonidega, ega suuda esitada ühtegi tõestust koroonapiirangute õigustamiseks. Selgub, et probleem on selles, et inimesed ei karda.

Mihkel Kärmas:

Kui suur on see probleem, et inimesed tegelikult ei karda enam?

Tanel Kiik:

Ma ütleksin, et tuleks vaadata naaberriike: Lätis on eriolukord, Leedus on karantiin. Mõlemas riigis on olnud surmade arv kordades kõrgem, kui Eestis, nii summaarselt võetuna, kui ka rahvastiku proportsiooni arvestades. Viiruse levik ei näita raugemise märke. Kui me ei soovi Eestis endale sellist stsenaariumit, kus igapäevane statistika on kümme või enam surma ja ei soovi olukorda, kus tuleb hakata plaanist ravi piirama, riiki karantiini panema, siis tuleb täna mõistlikult käituda ja tegutseda.

Taaskord 0 tõestust, et kusagil oleks pandeemia, vaid viitab naabrite käitumisele ja ähvardab 10+ surma päevas stsenaariumiga.

Tanel Kiik:

Meil on arvamus ja sõnavabadus. Teisest küljest tuleb aru saada, et selliste väljaütlemistega, umbusu ja libauudiste levitamisega antakse otsene panus viiruse hoogustumisele ja inimeste nakatumisele, kaudselt ka surmadele.

Puhas vale! Arvamus ja sõnavabadust on viimase aasta jooksul piiratud rohkem, kui kogu taasiseseisvunud Eesti riigi puhul kokku. Umbusu ja libauudistega on korduvalt vahele jäänud peavoolumeedias sõna saavad “teadlased” Kadastik ja Fischer, endine Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai, ja paljud teised.

Mitmed eksperdid ütlesid juba kevadel, et koroonapiirangud on ühiskonnale ja inimeste tervisele palju rohkem kahjulikud, kui see väidetav viirus ise ning täna toetab seda ka ametlik statistika, mis tähendab, et nimetades alternatiivinfot libauudisteks ja ohuks inimeste tervisele, valetab Kiik taaskord. Just valitsuste meetmed on need, mis on ohuks inimeste tervisele (ka vaimsele tervisele).

Tanel Kiik:

Väga paljud Eesti elanikud teavad kedagi, kes on selle viiruse saanud, võib-olla ka haiglas olnud sellega. Väita, et need kõik on väljamõeldud inimesed, maailma mastaabis me räägime kümnetest miljonitest, keda pole olemas. See on absurdne!

Järjekordne vale – alternatiivmeedia ei väida, et kümned miljonid väljamõeldud inimesed surevad koroonasse.

Näide 4 – Irja Lutsar valetab ja mängib emotsioonidega!

Irja Lutsar:

Praegused numbrid näitavad, et koroonal on gripist 10 korda suurem suremus.

Puhas vale: Saatejuht Mihkel Kärmase poolt näitena välja toodud Terviseameti 2017/18 hooaja raportist saab välja lugeda, et toona suri grippi 94 inimest. See tähendab, et Lutsari loogika järgi pidanuks koroonasse surema käesoleval hooajal üle 940 inimese.

Küsimusele, mida öelda skeptikutele, kes ütlevad, et koroona võtab pigem vanu inimesi, kellel ongi soodumus, ei suuda Lutsar öelda midagi asjalikku, vaid hakkab mängima emotsioonidega:

Ma ütlen tavaliselt sellistel puhkudel, et aga kui see on sinu ema, isa, vanaema või vanaisa, kas siis ütled, et isegi kaua on siin ilmas elanud?

Kuidas saab terve mõistusega inimene aktsepteerida koroonameetmeid (riikide sulgemine, inimõiguste ja sõnavabaduse piiramine, kohustuslikud maskide kandmised jne) sellise tõestusega, et tema vanemad või vanavanemad jäid haigeks või surid? Iga päev sureb Eestis 40-45 inimest. Kas hakkame rääkima ka, et kui söödad emale-isale-vanaemale seapraadi või joodad veini, siis sa panustad nende südameveresoonkonna haigustega või alkoholismiga seotud surma? Tulge mõistusele!

Hando Tõnumaa

Allikad: lingid artikli sees

Foto: Canva