Kes saab Juuda palka? Kas Eesti tervishoiusüsteem on ennenägematu skandaali lävel?

Koroonapettus on jõudnud massidesse ning süsteem on paanikas. See paistab selgelt välja süsteemi (riigi asutused ja koroonaeksperdid) ütluste enesele vasturääkivuses, demagoogias, hirmutamistaktikas, vaktsiinipropagandas, põhiseaduse rikkumises, infoga manipuleerimises, eetika eiramises, madalalaubalisuses jne.

Üle-möödunud nädalal suutis jurist Andrei Vesterinen saada endise Pfizeri-tipptöötaja ning praeguse vaktsiinipropageerijast teadusnõukogu liikme Irja Lutsari nõusse, et toimuma saab avalik kokkusaamine teadusnõukoguga, kes on andnud valitsusele nõuandeid riigi sulgemise, piirangute ja muu laastava osas, mis on Eesti viinud ennenägematusse kaosesse, mida illustreerivad rekordilised laste enesetapud ja enesetapukatsed, massiline töötus ja äride pankrotistumine, tsensuur ja teisitimõtlejate mõnitamine jne.

Kui valitsus võtab vastu otsuse ajada riik põhja, siis valitsus ütleb, et nad tegid otsuse tuginedes teadusnõukoja soovitustele, aga mingil põhjusel ei dokumenteerita rahvale teadusnõukoja istungeid, seega puudub rahval igasugune ülevaade, millistele andmetele, arutelule ja teaduslikele uuringutele tuginedes sellised radikaalsed otsused tehakse. Kui valitsus ja teadusnõukogu mängiks avatud kaartidega, siis ei oleks mitte kunagi tekkinud sellist pingelist olukorda. Valitsus alahindab analüüsivõimet omavat rahvast ning loomulikult ajab selline suhtumine inimesed pahaseks. Meie loomulik refleks on küsida küsimusi, sest teadusnõukoja otsused puudutavad meie elusid.

Kuna meil puuduvad vastused ja igasugune ülevaade selles osas, mis toimub teadusnõukojas, siis me ei arva, et me peaksime olema Lutsarile tänulikud, et ta on suutnud Eestit niivõrd avatuna hoida, vaid meid huvitab esmalt, kes andis teile üldse õiguse riik sulgeda ja piiranguid kehtestada?!

Millegi pärast arvavad valitsus, “koroonaeksperdid” ja peavoolumeedia, et selliseid küsimusi ei peaks üldse küsima ning me peaks pimesi uskuma oma jumalikke “eksperte”. Kuid need kallid “eksperdid”, sh Irja Lutsar isiklikult ning Arkadi “Popcorn” Popov jäid vahele lausvaledega saatele “Pealtnägija” antud intervjuudes, kus Lutsar ütles, et koroona tapab 10 korda rohkem, kui tavaline gripp ning Popcorn ütles, et terve inimene tuli tema haiglasse ja nakatas terve osakonna jagu töötajaid; pandeemia tõestuseks ütles Popcorn, et just eile olevat üks inimene ära surnud – see on lasteaia tase.

Terviseameti ja Tervise Arengu Instituudi statistika kohaselt polnud Eestis möödunud aastal liigsuremist, mis tähendab, et mitte mingit pandeemiat pole olnud ning koroona ei tapa 10 korda rohkem! See on puust ja punaselt lollilegi selge – seega pidanuks politsei arreteerima näiteks hoopis Irja Lutsari, kes mõjuisikuna Eesti rahvale külvab lausvalet.

Võtame nüüd selle Lutsari asja kokku:

 • Lutsar on endine Pfizeri tipp-töötaja
 • Lutsar väidab riigitelevisioonis, et koroona tapab 10 korda rohkem kui tavaline gripp – puhas vale!
 • Lutsar kuulub teadusnõukotta, mis nõustab valitsust, kuid neid miitinguid ei dokumenteerita ja teadusnõukoja tööülesandeid on defineerimata
 • Vestluses Andrei Vesterineniga väitis Lutsar esmalt, et koroona lõppeb siis ära, kui kõik inimesed on vaktsineeritud; hiljem selgitas, et koroonatüvi muutub ja vihjas, et see asi ei lähegi ära
 • Farmaatsiakartellid ja terviseorganisatsioonid on juba teatanud, et eesmärgiks on võetud regulaarne inimkonna vaktsineerimine, kusjuures vaktsiinikahjustuste eest ei vastuta Eestis mitte keegi. Seevastu Soomes on koroonavaktsiini kahjustuste tarvis valitsus valmis eraldama kuni 30 miljonit eurot aastas!
 • Terviseameti statistika kohaselt polnud möödunud aastal Eestis liigsuremist, mis tähendab, et pandeemiat polnud samuti!
 • Seda kõike arvesse võttes, kas on paslik küsida: kas Lutsar on endiselt Pfizeri agent? On teada tuntud ütlus, et keegi ei lahku kunagi KGB-st, vägisi tekib tunne, et suurkorporatsioonidega on sama lugu.

Tuleme nüüd teadusnõukoja juurde.

Eesti Päevalehe septembris toimunud Koroonakonverentsil teatas toonane peaminister Jüri Ratas, et 2020. aasta kevadel (koroonakriisi ajal) teadlaste poolt tehtud prognoosid eksisid enam kui 50-kordselt. Selles pole midagi imestada, sest mingit pandeemiat ju polnud. Küsimus on, kas need teadlased on endiselt seotud uue valitsuse nõustamisega?

Kuna Telegram.ee-d ei lubata valitsuse pressikonverentsile, siis koostasime kevadel 2020 Avaliku kirja, et küsida neid küsimusi, mida peavoolumeedia (keda lubatakse pressikale) ei suvatse küsida. Peale mitut kuud saime advokaatide abiga Sotsiaalministeeriumist südasuvel vastused, millest sai välja lugeda, et kevadised piirangud ja riigi sulgemine tehti sellepärast, et teised riigid tegid ka. Siit tekib omakorda küsimus, et mis rolli siis ikkagi mängib teadusnõukogu valitsuse nõustamisel? Kas neid on üldse millekski tegelikult vaja, kui valitsus teeb lõppkokkuvõttes nii nagu teised?

Koostasime sügisel 2020 uue Avaliku kirja ning ka sealsetele küsimustele peame vastuseid nõudma koos advokaatide abiga, sest Sotsiaalministeerium ei ole koostööaldis nendega, kes esitavad kriitilisi küsimusi. Nagu näiteks:

 • millistele teaduslikele uuringutele tuginedes tehti otsus maskide kasuks, kui me näeme üle maailma, et maskide kandmine pole viiruse levikut piiranud?
 • miks kasutatakse PCR-teste pandeemia õigustamiseks, kui isegi PCR-testimismeetodi väljatöötaja Kary Mullise sõnul ei saa PCR-iga tuvastada, kas inimene on haige või nakatunud. Sama info on kirjas ka testi tootelehel.
 • kes oli see, kes ütles, et me peame hakkama maske kandma?
 • Avalikus kirjas on kokku ligi sadakond küsimust, mille vastuseid tahaksid teada hinnanguliselt sajad tuhanded eestlased.

WHO korrigeerib, Terviseamet ignoreerib

WHO teatas 20. jaanuaril, et ainult PCR-testist ei piisa, et tuvastada inimesel nakatumine, vaid haiguse  määramiseks on lisaks sellele vaja ka arsti poolset diagnoosi. Mingil põhjusel ignoreerivad seda tõsiasja nii Terviseamet, peavoolumeedia, SYNLAB kui ka teadusnõukogu juht Irja Lutsar.

Meeldetuletuseks – alates koroonakriisi algusest oleme Telegramis korduvalt juhtinud tähelepanu, et PCR-testist ei piisa nakkuse tuvastamiseks, veel vähem pandeemia tõestamiseks. Seda kinnitavad kümned tuhanded arstid ja erinevad arstide ühingud üle maailma. Seda kinnitab ka PCR-testi looja, see tekst on kirjas ka PCR-testi tootelehel ning seda sama väidab ka WHO. Aga mida teevad Eesti koroonaeksperdid?

Terviseameti juht Üllar Lanno ütles Kanal 2-le nagu tola, et inimestel läks gripp meelest ära; tegi endisele Terviseameti kommunikatsioonijuhi Simmo Saare kohta alusetu kuriteo kaebuse ja kui toimus üle 10 000 allkirjaga petitsiooni “Koroonameetmed ei ole põhjendatud” arutelu Riigikogu sotsiaalkomisjonis, oli tema parim kaitse PCR-testide õigustamiseks küsimus “Kas sul on arsti haridus?”. Kas Eestis tohivad küsimusi tõesti küsida ainult arstid ja teised püsigu režiimil “vait olla ja edasi teenida”?

Ei Üllar, mul ei ole arstiharidust, aga PCR-testide osas on minuga samal seisukohal WHO, PCR-testi looja ja veel kümned tuhanded arstid, tervishoiutöötajad ja teadlased üle maailma.

100 miljonit eurot maksumaksja raha SYNLABile olematu pandeemia eest?

Miks pole mitte kedagi SYNLABist arreteeritud? Millega tegeleb Kapo? Kas nad ei ole kursis, et 100 miljonit eurot maksumaksja rahasid on kanditud eraettevõtetesse nagu SYNLAB jt, mis tegelevad nende samade eelpool mainitud mitte midagi ütlevate PCR-testidega? 100 miljonit maksumaksja raha läks erakätesse!

Kas valitsuses pesitsevad bürokraadid saavad sellest 100 miljonist midagi tagasi ka? Vähemalt 10% võiks ju ikka vahendustasuks küsida?

Martin “tsunaami” Kadai topeltkonsultandi karjäär koroonaajastul

Martin Kadai oli Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja, kes keset koroonakriisi müüs ainuisikuliselt eesti rahvale pähe idee “teisest lainest”, kui ta esines 2020. aasta mais ERR-s ja väitis, et sügisel on oodata teist lainet, mis saab olema nagu tsunaami. Telegramil õnnestus välja selgitada meie enda käest, et Kadai tegi sellise teate tuginedes maailma ühe suurima vaktsiinipropageerijast ärimehe Michael Osterholmi “teadusuuringutele” ehk teisisõnu koroonapropaganda pressiteadetele.

Esiteks, miks pidanuks üks Terviseameti töötaja riigitelevisioonis rahvast hirmutama koroonatsunaamiga ajal, mil iga-aastane gripihooaeg oli juba läbi ning algamas oli suvi?

Teiseks, kuidas sai ta üldse ennustada, et tuleb “teine laine”, kui ajaloost pole mitte ühtegi adekvaatset näidet pandeemia teiest lainest?

Kolmandaks, kas Martin Kadai hinnangul me kogesime sügisel koroonatsunaamit? Mina küll ei tundnud mingit tsunaamit (kui üleüldine propaganda-, töötuse- ja maskitsunaami välja arvata).

Varsti peale seda ülesastumist ERR-is pani Martin Kadai oma ameti maha. Aga kas inimesed lahkuvad hästitasustatud kohtadelt keset kriisi, teadmata mis neid ees ootab ja kuidas järgmised arved makstud ja pere toidetud saab? Kriisi ajal lahkutakse magusatelt kohtadelt ainult siis, kui sul on midagi paremat silmapiiril.

Tulebki välja, et Kadai on nüüd palgatud tegema sisuliselt farmaatsiakartellide lobitööd. Õhtuleht kajastas detsembris 2020, et Kadaist on vahepeal saanud vaktsiininõustaja:

Tõele vastab see, et mul on olnud sotsiaalministeeriumi esindajatega mõttevahetus, et panustada välise eksperdina Covid-19 vaktsineerimise korraldusse,“ ütles Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna endine juhataja Martin Kadai ringlevate juttude peale.

 • Mida on Kadail öelda sotsiaalministeeriumile?
 • Mida teab Kadai, mida sotsiaalministeerium ise ei tea?
 • Kas Sotsiaalministeerium ise ei tea, kuidas vaktsineerida? Tuletame meelde, et Kadai ei ole hariduselt arst ega epidemioloog.

Milline on konsultandi unistusteleping? Ühelt poolt saab promoda teist lainet, siis teise laine ajal promoda vaktsiine ja hakata välise eksperdina konsulteerima, et kuidas oleks kõige parem neid vaktsiine osta ja rahvale pähe määrida. 

 • Kas keegi veel näeb siin huvide konflikti?
 • Kas Tsunaami-Kadaile hüvitatakse seda kuidagi Big Pharma poolt ja kui palju maksumaksjate raha saab ta läbi sotsiaalministeeriumi?
 • Mis on Juuda palk?

Lisaks soovin ma tähelepanu juhtida ühele huvitavale asjale, mida Martin Kadai ütles EPL-i Koroonakonverentsil:

Me räägime ikkagi tervisealasest küsimusest, meil on vajalik ja mõistlik hoida kontroll tervisealaste meetmetega, need on need komponendid, mida ma rõhutan, ja meil peab olema see läbi mõeldud. Juhul, kui me kukume läbi nendes komponentides või juhtub mingi uus sündmus, siis me oleme valmis ka mingisuguseid piiranguid rakendama, tuleb mõelda, millised on kõige paremini rakendatavad piirangud Eestis, ja mis on meie võimalused”.

EPL-I Koroonakonverents toimus 2020 septembris ning tol ajal oli Martin Kadai ametlikult töötu, aga mees rääkis, et “me oleme valmis ka mingisuguseid piiranguid rakendama”. Huvitav, kelle eest härra Kadai selliseid väiteid ütleb?

Hooletud kehavigastused ja vaktsiinipropaganda vasturääkivused

Rahva peal tehakse inimkatseid, sest keegi ei tea, kuidas see vaktsiin võib mõjutada sind 2-5-10 aasta pärast.

Kui 2020. aasta kevadel suri ära 89-aastane vanainimene, siis tegi peavoolumeedia sellest uudise stiilis “ŠOKK: koroonaviirus viis 89-aastase vanaproua”. Aga kui täna sureb vahetult peale vaktsiini saamist inimene ära, siis arvavad eksperdid ja peavoolumeedia, et sellel polnud mingit seost. Aga miks on siis nii, et isegi Eesti meditsiinitöötajad keelduvad koroonavaktsiinist? Kas nemad on ka kõik vandenõuteoreetikud?

Saksamaal oli hiljuti intsident, kus peale süsti saamist surid 8,6% vaktsineerituist ning 26,6% andsid peale vaktsiini endiselt positiivse koroonaproovi. Normaalses ühiskonnas peatataks sellised inimkatsed momentaalselt.

Miks me üldse vaktsineerime?

Saksamaa arst ja statistik Zacharias Fögen analüüsis 376-leheküljelist protokolli “Covid-19 vaktsiini ohutus ja efektiivsus”, mille Pfizer ja BioNTech esitasid Ameerika ravimiametile (FDA) koroonavaktsiini heakskiitmiseks. Peale sellise mahuka protokolliga tutvumist esitab Fögen küsimuse: “Miks me üldse vaktsineerime?”.

Dokumentidest võib lugeda, et:

 • peale vaktsineerimist on tõsiselt haigestumise juhtumid viis korda sagedasemad;
 • eriti ohustatud on nooremad inimesed ja need, keda vaktsineeritakse “teistkordselt”;
 • platseebogrupis oli ainult 2,4 protsendil nakatunutest haiguse kulg raske.

18 000 uuringus osalejast kaitses vaktsineerimine 154 inimest, st vähem kui ühte protsenti vaktsineeritutest. Kui arvestada ka eeldatavate kõrvalnähtudega, pole niipea tervishoiusüsteemi koormuse vähenemist oodata vaktsineerimise kaudu, rääkimata sellest, et vaktsiini toime oleks tõestatud.

Fögeni sõnul on mõningaid tõendeid selle kohta, et vaktsineerimise efektiivsus väheneb kahe kuu pärast, nagu väheneb ka immuunsus pärast nakatumist peale sama aja möödumist. Kui see kõik tõsi on, seab vaktsineerimine paljude täiesti tervete inimeste tervise ohtu, samuti on see raha tuulde loopimine.

Ametliku statistika kohaselt pole liigsuremist ega liighaigestumist, pole pandeemiat! Seega, miks me üldse vaktsineerime? Sest see on äri!

Eesti üks tuntumaid vaktsiini propageerijaid, dr Karmen Joller üritab vaktsiinist keelduvaid õpetajaid motiveerida end vaktsineerima Facebooki postitusega:

Armsad õpetajad, meie maa sool!

Paljud teist on saanud küsimuse, kas soovite end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Ärge keelduge!

Teile on vaktsiin mõeldud seepärast, et teie elukutset väärtustatakse. Te saate vaktsiini enne kõiki teisi mittemeedikuid, isegi enne päästjaid ja politseinikke.

Kõik Eestis turule lubatavad vaktsiinid on hinnatud ka Eesti oma parimate arstide ja teadlaste poolt. Siin ei lasta turule ainsatki vaktsiini, mille kvaliteedis saab kasvõi veidigi kahelda. Nii et võite võtta vastu esimese vaktsiini, mida teile pakutakse.

Vaktsiin on kõige turvalisem võimalus saavutada immuunsus väga ohtliku haiguse vastu. Kasutage seda ainulaadset võimalust!

Sellest kuidas see mRNA suunatud DNA-le organismi hiljem mõjutada võib, sellest Karmen Joller vaikib. Lisaks luuletab esijoller oma tuntud hiilguses: kes on need arstid ja teadlased, kes väidetavalt on hinnanud vaktsiini kvaliteetseks ja ohutuks peale Jolleri enda? Kus on need uuringute tulemused? Kuidas saab ta väita, et vaktsiin on ohutu, kui mitte ühtegi pikema ajalist uuringut-jälgimist pole tehtud (ja vaktsiinide ohutusuungid kestavad veel 2 aastat)? Miks muudab Joller kardinaalselt oma arvamust meditsiiniteaduste osas “vastavalt ilmale”?

 • Miks Joller sellist jama räägib, kui tal pole mitte mingit põhjust seda teha? Ta on ise öelnud Telegrami podcastis, et meditsiinis ei ole mitte midagi 100% kindel ja nüüd järsku on mõne kuuga välja töötanud vaktsiin täiesti turvaline?
 • Kas Jollerile makstakse selle eest või on ta peast segi?
 • See on kriminaalne!

Tuntud perearst Piret Rospu ütleb vaktsiini turvalisuses (rasedatele ja imetavatele emadele) kahtlejatele ETV saate “Suud puhtaks” otse-eetris, et “isegi kui nad (vaktsiinid) läheksid rinnapiima, siis noh VEITS POOGEN TEGELT.”

Miks ei võta meie perearstid kuulda inimõiguste seaduseid tundvaid eksperte Euroopa Nõukogust? Nimelt võttis EN parlamentaarne assamblee jaanuari lõpus vastu resolutsiooni, milles seisab muu hulgas, et vaktsineerimine EI OLE sunduslik ning kedagi ei tohi survestada:

Kõik, keda survestatakse vaktsineerima, sõlmige jolleritega materiaalse vastutuse leping! Kui teie tervisega vaktsiini süstimise tagajärjel viie aasta jooksul midagi juhtub, katab teie tervisekulud joller, tõenäoliselt kaovad kohe ka taolised soovitused!

Nemad võivad meid nimeta vandenõuteoreetikuteks, aga meie ei või esitada küsimusi? Asi on vandenõuteoreetiatest kaugel, meiega on ühel lainel mitmed tipp-advokaadid üle maailma. Isegi Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on tunnistanud, et koroonameetmete kehtestamisel on lähtutud poliitilistest kaalutlustest.

See on suurim meditsiiniskandaal ajaloos!

Hando Tõnumaa

Allikad: lingid artikli sees, Telegram.ee
Fotod: kai / Adobe Stock, ekraanikuva